Tak wiele w tak małym rozmiarze: złączki SMD do płytek drukowanych 2060

WAGO 2060 1

Nie większe od paznokcia, nie wyższe niż 4,5 mm, wygodne w obsłudze: to główne zalety nowych złączek SMD do płytek drukowanych z serii 2060.

Złączki przeznaczone są do przewodów jednodrutowych i linkowych o przekroju od 0,2 mm2 do 0,75 mm2 . Przewody jednodrutowe można podłączać przez wetknięcie, bez pomocy narzędzi. Przy montażu przewodów linkowych zacisk otwiera się wygodnie za pomocą przycisku. Pozwala to na łatwe podłączanie i odłączanie przewodów. Przewody są podłączane „z boku“, zaś przycisk uruchamia się „od góry“.

WAGO 2060

Ten uniwersalny sposób obsługi umożliwia szybkie oprzewodowanie dużej liczby złączek oraz wygodne podłączanie różnych rodzajów przewodów w ramach jednego wyrobu końcowego. Moduły oferowane są w opakowaniu przeznaczonym do montażu automatycznego „tape and reel“, dzięki czemu można je wykorzystać w procesie obróbki SMT. Małe wymiary i wyjątkowa konstrukcja sprawiają, że znakomicie nadają się do oświetlenia z wykorzystaniem LED, a także zastosowań przemysłowych.

Paleta wyrobów została poszerzona także o 2-biegunową złączkę SMD o rastrze 8 mm. Spełnia ona wymogi w zakresie podwyższonego napięcia znamionowego 630 V/6 kV/2 w aplikacjach LED oraz innych zastosowaniach przemysłowych.

Dostępne również w kolorze czarnym: ten dodatkowy wariant kolorystyczny można zastosować w połączeniu ze złączkami jasnoszarymi do oznaczania różnych biegunów.

Dane techniczne w skrócie:

  • wersja 1-, 2- i 3-biegunowa
  • raster 4 mm
  • przewody o przekroju od 0,2 mm2 do 0,75 mm2 jednodrutowe i linkowe
  • 320 V, 2,5 kV, 5 A

Leave a comment