Podwójna, modułowa, unikalna – kamera

MOBOTIX m15the

Megapikselowa kamera IP M15D AllroundDual jest nowatorskim rozwiązaniem w dziedzinie zabezpieczeń, opartym
o najnowsze rozwiązania technologiczne. Wydajność, funkcjonalność i wygląd, to unikalne cechy M15D sprawiające, że kamera ta nie ma swojego odpowiednika na rynku. Cała inteligencja jest w kamerze.

Kamera M15D najczęściej stosowana jest do ochrony perymetrycznej. Swoją skuteczność oraz niski poziom fałszywych alarmów zawdzięcza połączeniu bogatej funkcjonalności z najnowszymi technologiami oraz zastosowaniu modułowej koncepcji systemu. Kamera składa się z 3 głównych elementów:

  • obudowa ze zintegrowaną elektroniką kamery, pamięcią, portami komunikacyjnymi (Ethernet, MxBus, MiniUSB) oraz preinstalowanym uchwytem do montażu na ścianie lub pod sufitem
  • panelu przedniego z miejscem na 2 przetworniki obrazu, mikrofonem, głośnikiem, czujką PIR, czujnikiem temperatury oraz diodami LED sygnalizującymi status pracy kamery
  • jednego lub dwóch niezależnych przetworników obrazu z własnym mikrofonem oraz programowalnymi diodami LED

Znacznie mniejsza ilość fałszywych alarmów w porównaniu do standardowych systemów, spowodowana jest zastosowaniem inteligentnej detekcji ruchu MxActivitySensor.

Dodatkowo wykorzystanie obrazu z przetwornika termowizyjnego do wykrycia ruchu (przy użyciu algorytmu MxActivitySensor) powoduje, iż cały system jest praktycznie niezawodny w ochronie perymetrycznej. Pozostałe funkcje kamery m.in. dwukierunkowa transmisja audio pozwalają nie tylko na zebranie materiałów dowodowych, ale również na natychmiastową reakcję, która często może okazać się wystarczająca.