Oświetlacz hemisferyczny Mobotix

Elenek-ir52-1W standardowych oświetlaczach podczerwieni, promieniowanie jest emitowane punktowo. Co powoduje iż najbardziej rozświetlona jest centralna część obrazu, a wraz ze wzrostem odległości, od środka obraz staje się coraz ciemniejszy a niekiedy nawet zupełnie zaciemniony na brzegach. Tego typu efekt jest głównie widoczny gdy parametry wykorzystywanego oświetlacza są zbyt niskie lub źle dobrane w porównaniu do kamery. Dlatego bardzo istotny, w szczególności dla kamer hemisferycznych, jest właściwy dobór oświetlacza, który sprawi, że nasz system monitoringu będzie działać poprawnie.

Rekomendowanymi oświetlaczami dla kamer marki Mobotix są profesjonalne oświetlacze firmy Elenek. Oferta tego producenta jest bardzo szeroka i obejmuje oświetlacze specjalnie zaprojektowane dla kamer hemisferycznych. Wykorzystanie zwykłego oświetlacza przy kamerze 360°/ 180° znacznie potęguje efekt zaciemnienia obrazu na brzegach. By sprostać tym wymaganiom firma Elenek zaprojektowała oświetlacz IR52 o zróżnicowanej mocy emisji promieniowania w zależności od kąta. W ten sposób 75% światła jest skierowane na boki obrazu doświetlając cały obraz. Dodatkowo dzięki swojej budowie oświetlacz IR52 zamontowany pod sufitem nie zwraca na siebie uwagi i wtapia się w otoczenie. Jest bardzo dyskretny.

Wersja S oświetlacza marki Elenek została zaprojektowana z myślą o integracji z kamerą S15 Mobotix. Cały oświetlacz jest w formie pierścienia nakładanego na przetwornik obrazu.

Elenek-ir52-2