Dlaczego NAS jest lepszy od DAS

7 powodów, dla których warto pozbyć się dysków zewnętrznych i używać serwera QNAP NAS

Dni świetności bezpośrednio podłączanej pamięci masowej (Direct Attached Storage, DAS) dobiegły końca! Z każdym dniem przybywa coraz więcej zdjęć, nagrań wideo oraz dokumentów i coraz częściej je współdzielimy. Tradycyjne zewnętrzne dyski twarde nie są już wygodne, wydajne ani bezpieczne. Sieciowa pamięć masowa (Network Attached Storage, NAS) to rozwiązanie do pracy i rozrywki w XXI wieku. Serwery NAS to przystosowane do współczesnego stylu życia, inteligentne, wydajne i nowoczesne rozwiązanie do przechowywania i bezpiecznego udostępniania plików oraz kopii zapasowych, a także korzystania z funkcji rozrywkowych.

qnap-nas

Dlaczego dyski zewnętrzne są przestarzałe?

Zewnętrzne dyski twarde uchodziły za wygodne… w ubiegłym stuleciu! Łatwo można było zapisywać na nich pliki — wystarczyło podłączyć zewnętrzną obudowę i dysk był gotowy (jeżeli był w odpowiednim formacie, niezapełniony i działał prawidłowo). Tak proste i tradycyjne rozwiązanie pamięci masowej nie zaspokaja już jednak potrzeb współczesnych użytkowników. Wyobraź sobie, że jesteś na spotkaniu, a pamięć USB została w domu lub — co gorsze — przestała działać. Musisz pamiętać, gdzie jest przechowywana prezentacja, ponieważ nie da się szybko przeszukać zewnętrznego dysku. Chcesz udostępnić znajomym duży folder ze świetnymi zdjęciami z wakacji, ale pliki są za duże, by je przesłać pocztą e-mail. Takie sytuacje zdarzają się na co dzień. Jest jednak lepszy sposób.

QNAP NAS!

QNAP NAS to centralny system pamięci masowej z kilkoma dyskami twardymi, który jest zawsze online i zawsze dostępny z dowolnego miejsca. Łatwy w obsłudze, osobisty serwer QNAP NAS działa z eleganckim i intuicyjnym systemem QTS. Oferuje wszechstronne funkcje, takie jak bardzo praktyczny menedżer plików, menedżer kopii zapasowych, menedżer pobierania, uprawnienia dostępu, centrum multimedialne i wiele innych. Wszystkie te funkcje nie wymagają zaawansowanej wiedzy informatycznej. Serwer QNAP NAS może magicznie ułatwić Ci życie.

why-3f-1-all-your-files-in-one-place

1. Wszystkie pliki w jednym miejscu.

Czy ciągłe wyszukiwanie plików w gąszczu folderów, komputerów i dysków zewnętrznych nie przyprawia Cię o frustrację? Skonsoliduj wszystkie pliki w jednym miejscu, aby znajdować je w ciągu kilku sekund.

why-3f-2-back-up-your-files-never-lose-a-thing2. Twórz kopie zapasowe plików, a nigdy ich nie stracisz.

Nie musisz już przeznaczać zewnętrznych dysków twardych specjalnie na kopie zapasowe. System QTS oferuje różne wygodne opcje tworzenia i przechowywania kopii zapasowych, takie jak Apple Time Machine dla komputerów Mac®, QNAP NetBak Replicator dla komputerów z systemem Windows®, funkcja szybkiego kopiowania USB, zdalne tworzenie kopii zapasowych za pośrednictwem RTRR/rsync, a także rozwiązania do kopii zapasowych w chmurze. Umożliwia to opracowanie wszechstronnego planu odzyskiwania danych po awariach bez względu na używane urządzenia.

why-3f-3-share-files-anytime-from-anywhere3. Udostępniaj pliki w dowolnej chwili i miejscu.

Nie musisz już nosić ze sobą zewnętrznych dysków twardych i pamięci USB. Teraz możesz łatwo i bezpiecznie uzyskiwać dostęp do plików na serwerze NAS w dowolnej chwili i miejscu oraz z dowolnego urządzenia. Nie musisz już przekazywać znajomym pojedynczych dysków, by udostępnić im dokumenty, zdjęcia, pliki muzyczne czy nagrania wideo. System QTS oferuje kilka wygodnych sposobów udostępniania plików, takie jak wiadomości e-mail z załącznikami, udostępnianie linków, a także udostępnianie w serwisach społecznościowych. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem.

why-3f-4-multiple-built-in-protections-for-your-data4. Wbudowane mechanizmy ochrony danych.

Zabezpieczanie danych przed zagrożeniami online i awariami dysków jest teraz wyjątkowo łatwe. Dzięki matrycy RAID można nadal przywrócić dane, kiedy dysk twardy ulegnie awarii — wystarczy wymienić uszkodzony dysk na nowy*. Serwery QNAP NAS obsługują wiele rodzajów macierzy RAID, które można dobrać do różnych zastosowań. Serwery te mają też stosowane standardowo w branży mechanizmy zabezpieczeń, takie jak weryfikacja dwuetapowa, szyfrowanie woluminów i folderów udostępnionych, a także natychmiastowe powiadomienia wysyłane do urządzeń mobilnych. Dzięki temu można mieć pewność, że dane są bezpieczne.

* Przywracanie danych zależy od typu macierzy RAID stosowanego na serwerze NAS i nie jest dostępne w przypadku niektórych typów.

why-3f-5-enjoy-your-home-multimedia-center5. Domowe centrum multimedialne.

Scentralizowana i zabezpieczona pamięć masowa to jednak jeszcze nie wszystko. QNAP NAS to także domowy serwer umożliwiający transmisję strumieniową całej zawartości multimedialnej za pośrednictwem łączności HDMI, Chromecast, AirPlay®, iTunes®, Plex, DLNA® oraz Bluetooth i nie tylko. Serwer QNAP NAS to także bardzo efektywny system wielostrefowego sterowania multimediami umożliwiający przesyłanie multimediów z jednego urządzenia do różnych pomieszczeń. Przeżywanie na nowo cudownych wspomnień wraz z rodziną jest teraz wyjątkowo łatwe.

why-3f-6-quickly-find-the-right-data-with-qsirch6. Szybkie znajdowanie odpowiednich danych przy użyciu Qsirch.

Ręczne wyszukiwanie odpowiedniego pliku jest wyjątkowo frustrujące, szczególnie kiedy jest pilnie potrzebny. Qsirch firmy QNAP to zupełnie nowa, pełnotekstowa, inteligentna wyszukiwarka, która pomaga łatwo znajdować potrzebne dane w ciągu kilku sekund. Qsirch ma wbudowaną funkcję inteligentnego wyszukiwania, która zaczyna wyszukiwać w trakcie wpisywania hasła, wyróżnia słowa w wynikach, aby ułatwić natychmiastową identyfikację odpowiedniego wyniku, a także automatycznie uczy się z zapytań, aby przyspieszyć przyszłe wyszukiwania.

why-3f-7-cross-platform-sharing-for-group-collaboration7. Udostępnianie plików na różnych platformach sprzyja współpracy.

Zewnętrzne dyski twarde mogą w danej chwili działać tylko z jednym urządzeniem. Jest to bardzo niewygodne podczas projektów grupowych, kiedy wszyscy potrzebują dostępu do zsynchronizowanego dokumentu, niezależnie od miejsca, w którym przebywają. Serwery QNAP NAS obsługują udostępnianie plików przy użyciu SMB/CIFS, NFS i AFP, dzięki czemu członkowie zespołu mogą uzyskiwać dostęp do plików przy użyciu urządzeń z systemami Windows®, Mac®, Linux®/UNIX®, Android i iOS®. QNAP NAS umożliwia także wygodną synchronizację plików między różnymi urządzeniami, co usprawnia pracę i współpracę między różnymi jednostkami i oddziałami firmy.