Siemens wprowadza nową jakość w detekcji włamań i napadów

SIEMENS Magic Mirror 1

Siemens wprowadza na rynek rodzinę czujek, która wyposażona jest w nową technologię luster MAGIC. W ten sposób Siemens dokonuje istotnego przełomu w rozwoju detekcji włamań. Czujki oparte na tej technologii idealnie nadają się do zastosowań w nawet najbardziej krytycznych instalacjach. Wyznaczają nowe standardy nie tylko w odniesieniu do czułości detekcji, ale także skutecznej eliminacji fałszywych alarmów.

029139_3702_

Nowa konstrukcja zwana MAGIC zawiera szereg istotnych ulepszeń. Rozwinięta jest na bazie znanej i cenionej technologii czarnego lustra – która do tej pory była traktowana, jako najbardziej skuteczna i niezawodna. Nowe podwójne lustro pozwala na znaczne zmniejszenie rozmiarów czujki. Jednakowa czułość we wszystkich obszarach wykrywania (w tzw. bliskich i dalekich strefach detekcji), powoduje, że wykrywanie intruza przez te urządzenia jest niezawodne, a algorytm eliminowania fałszywych alarmów Visatec zaczerpnięty z czujek z wysokiej półki działa szalenie skutecznie.

Innowacyjna technologia luster MAGIC stosowana w czujkach Siemensa zapewnia dozór obszaru znajdującego się również blisko czujki, czyli w tzw. „strefie podejścia”, a to oznacza, że intruz będzie zawsze wykryty, nawet wtedy, gdy przemieszcza się blisko ściany, na której została zamontowana czujka. Nowe urządzenia posiadają bardzo skuteczny filtr światła białego, który zapobiega wywoływaniu fałszywych alarmów w przypadku ich oświetlania przez zewnętrzne źródło światła. Detektory te mogą być również wyposażone w funkcję antymaskingu.

Czujki Siemensa z lustrem typu MAGIC są cienkie i płaskie, co zapewnia im dyskretny wygląd i czyni je idealnym wyborem we wszystkich typach instalacji, w tym również w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym. Obecnie są dostępne w dwóch wersjach zakresu detekcji: 12 m i 18 m. Obie wersje mogą być zwykłą czujką PIR, jak również czujką dualną (PIR i mikrofala) – przy czym te ostatnie mogą być z antymaskingiem lub bez. Urządzenia te są w pełni zgodne z normami krajowymi i międzynarodowymi. W zależności od przyjętej koncepcji systemu spełniają wymogi stawiane przez tzw. stopnie zabezpieczenia 2 i 3 (Grade2 i Grade3).

0341146_0000_Zaletą nowych czujek jest to, że pomimo różnorodności dostępnych modeli, które mogą być stosowane w wielu instalacjach, korzystają one tylko z dwóch rodzajów obudowy – jedna dla czujek o zasięgu 12 m, druga dla czujek o zasięgu 18 m. Dzięki temu, obiekt wyposażony w te czujki wygląda estetycznie, detektory są dyskretnie wkomponowane w aranżację wnętrza i nie zwracają uwagi potencjalnego intruza.

Zastosowanie dwóch typów obudowy znacznie upraszcza samą instalację, oraz zmniejsza liczbę potrzebnych wariantów różnych akcesoriów. Elastyczna koncepcja End-of-Line sprawia, że podłączenie czujek do centrali alarmowej jest szybkie i bezproblemowe. W konstrukcji czujki zastosowano również bardzo chwaloną przez instalatorów i użytkowników (znaną z poprzednich generacji czujek Siemensa), rozłączną obudowę (tj. ścianka tylna mocowana do podłoża z zaciskami śrubowymi i dołączana do niej część przednia czujki z lustrem i elektroniką. Dodatkowo pomocna jest funkcja automatycznego walk-testu, która została zaimplementowana we wszystkich modelach.

Nowe modele są niezwykle energooszczędne. Pobór prądu przez czujkę (zarówno w trybie czuwania, jak i alarmu) jest czterokrotnie mniejszy niż w innych spotykanych na rynku tego typu rozwiązaniach. Czujki Siemensa z lustrem MAGIC otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot Design, która honoruje innowacyjność oraz estetyczny wygląd.

Zdaniem Norberta Pelza, kierownika marketingu w Siemens Security Products: „Ta przyznawana już od 1955 roku nagroda jest międzynarodowo uznanym znakiem jakości. Przyznanie jej nowym czujkom opartym na lustrze MAGIC jeszcze przed ich oficjalnym wprowadzeniem na rynek to prawdziwe wyróżnienie i potwierdzenie, że są to rzeczywiście rewelacyjne produkty.