JBL Intellivox HP-DS370

JBL Intellivox HP-DS370Nowy model kolumny głośnikowejz aktywnym kształtowaniem i kierowaniem wiązki dźwięku. Niesamowita precyzja kontroli kierunkowości i skuteczność do 108 dB w odległości 30 metrów!

JBL Professional wprowadził do oferty nowy model w serii Intellivox, HP-DS370. Jest to kolumna głośnikowa z aktywnym kształtowaniem wiązki dźwiękowej, cechująca się wysoką efektywnością oraz niezrównaną precyzją kontroli kierunkowości w tej kategorii urządzeń. HP-DS370 ma wysokość 3,7 metra, skuteczność do 108 dB w odległości 30 metrów, a odpowiedź częstotliwościowa sięga 18kHz. Dyspersja pozioma wynosi 100 stopni, zaś typowy zasięg to 50 metrów, co oznacza, że pojedynczą kolumną można nagłośnić powierzchnię około 2.150 metrów kwadratowych!
HP-DS370 jest nowoczesnym potomkiem klasycznego modelu Intellivox DS1608, czyli pierwszej dostępnej w sprzedaży kolumny głośnikowej o wysokiej mocy, z funkcją kształtowania wiązki dźwięku. HP-DS370 z zewnątrz przypomina DS1608, ale na tym podobieństwa się kończą. Cała elektronika urządzenia umieszczona jest obecnie wewnątrz obudowy i składa się m.in. z wysokowydajnego zasilacza, procesora DSP oraz wzmacniacza klasy D. Nowo zaprojektowane podzespoły elektroniczne sprawiają zaś, że zużycie energii, a tym samym koszty eksploatacji, zostało znacznie zredukowane. Gdy powiążemy to z faktem, że HP-DS370 ma klasę odporności IP 55, nie powinno nikogo dziwić, że model ten bardzo szybko wzbudził zainteresowanie i staje się hitem wśród integratorów systemów i klientów.

W obudowie HP-DS370 znajduje się 14 głośników o średnicy 6,5 cala, rozmieszczonych zgodnie z opatentowanym algorytmem JBL Intellivox, plus dwa współosiowo zamontowane 1-calowe przetworniki ciśnieniowe, rozszerzające przetwarzane pasmo. Proces formowania wiązki dźwiękowej DDS pozwala zdefiniować złożony, trójwymiarowy kształt obszaru pokrycia, wykorzystując do tego celu wyspecjalizowane algorytmy mapowania. W rezultacie DDS gwarantuje uzyskanie nie tylko wyrównanego poziomu SPL w całej nagłaśnianej przestrzeni, ale też spójności brzmieniowej.

„Już od chwili wprowadzenia głośników z technologią kształtowania wiązki dźwiękowej na rynek, co miało miejsce w 1999 roku, kolumny Intellivox są wybierane jako wyjątkowo skuteczne rozwiązanie problemów ze zrozumiałością mowy, a także jako nagłośnienie muzyczne w przestrzeniach o bardzo wysokim poziomie pogłosu. Wysokoefektywne kolumny głośnikowe Intellivox można dziś spotkać w najrozmaitszych miejscach, od dworców kolejowych po opery” stwierdza Nick Screen Dyrektor Sprzedaży Intellivox, JBL Professional. „HP-DS370 łączy doskonałość brzmieniową, bezkonkurencyjną precyzję sterowania kierunkowością oraz równomierność SPL w całym obszarze pokrycia z niskimi kosztami eksploatacji, co czyni go idealnym rozwiązaniem, gdy priorytet mają jakość dźwięku i ogólny koszt systemu”.